- Actueel
- Service
- Collectie
- Speciaal voor
- Organisatie


|
|
There are no translations available. Lisette van de Heg wint Publieksprijs Christelijk Boek 2010
De Publieksprijs Christelijk Boek 2010, is gewonnen door Lisette van de Heg met haar boek "Mara", uitgegeven bij Plateau. Uiteraard is het boek te leen in Bibliotheek Bollenstreek. "Mara" is een indrukwekkende roman over een meisje van 16, dat in de eerste helft van de vorige eeuw zwanger raakt van haar stiefvader. Om de schande voor het domineesgezin te beperken, moet ze zo snel mogelijk het dorp verlaten. Wat volgt is een intens beschreven worsteling met haar zwangerschap, de incest en de God die dit alles toeliet.
Lisette van de Heg (1983) schrijft al jaren korte verhalen. Ze won een verhalen-wedstrijd van het tijdschrift Boek en in 2008 viel ze op bij die van het Nederlands Dagblad. In een interview met die krant zei ze over haar debuut: "Hoewel mijn roman over misbruik gaat, staat de schuldvraag of het mogelijke berouw van de dader niet centraal, maar de toekomst van de hoofdpersoon, Maria. Zij moet verder kunnen met haar leven. De dader heeft haar vertrouwen in mensen en haar gevoel van veiligheid volledig weggeslagen. Mijn roman gaat vooral over het herstel van vertrouwen in de medemens.'' "Mara" kreeg 32% van de stemmen. Als tweede en derde eindigden de beide andere fictie-werken onder de genomineerde boeken, "Schaduwvlucht" van Mirjam van der Vegt, en "Heilig vuur" van Frans Willem Verbaas. De twee eerste plaatsen worden opvallenderwijs bezet door debuutromans.
Joke Verweerd "Snoeitijd", 2005 Reinier Sonneveld "Jutten", 2006 Janne IJmker, "Achtendertig nachten", 2007 Guurtje Leguijt "Niemandsland", 2008 Mattheüs van der Steen "Durf te dromen", 2009. |