Lezing | door Pauline Broekema over haar boek 'Het uiterste der zee'

Het is Boekenweek. Daarom hebben we Pauline Broekema gevraagd een lezing te geven over haar boek 'Het uiterste der zee, een familiegeschiedenis.' In dit boek beschrijft Broekema de aangrijpende geschiedenis van twee Joodse families.
Het uiterste der zee, een familiegeschiedenis

In haar boek Het uiterste der zee, een familiegeschiedenis beschrijft Pauline Broekema de aangrijpende geschiedenis van twee Joodse families, wonend in een schilderachtig stadje in Noord-Groningen. Meijer Nieweg en Mies Wolf zijn vlak voor de inval van de nazi’s getrouwd. Hun huwelijk verbindt twee grote Joodse families uit de textiel- en de veehandel. Al snel krijgen Meijer en Mies een dochtertje, Sara, maar het jonge gezin wordt uit elkaar gerukt. Vader wordt weggevoerd naar een concentratiekamp en Mies en Sara zien hem nooit meer terug. Moeder en kind duiken, apart van elkaar, onder in Friesland. Na de bevrijding worden Mies en Sara herenigd maar blijkt het leven niet meer wat het beloofde te zijn.
Het uiterste der zee toont de veerkracht en moed van mensen in extreme situaties en laat op indringende wijze herleven wat door oorlog en tijd was weggevaagd.
Vier jaar heeft Pauline Broekema aan dit boek gewerkt. Zij kwam in contact met de nabestaande Sara Kirby Nieweg, geboren in 1941 te Appingedam. Via haar ging ze op zoek naar de geschiedenis van de joodse families Nieweg, Leefsma, Tof, Wolf, Van Hasselt en Cohen. Broekema heeft veel onderzoek gedaan door middel van interviews, familiecollecties en archieven. Ze besluit haar boek met een uitvoerige verantwoording en ze heeft een stamboom en een kaart van Noord-Nederland in haar boek opgenomen.
Muzikale begeleiding door The Hague String Trio

Een van de hoofdpersonen uit het boek, Sara, krijgt later ook een dochter. Haar dochter, Miriam Kirby, is lid van het The Hague String Trio. Dit bijzondere trio komt de avond muzikaal begeleiden.
Kaartverkoop
Deze lezing wordt georganiseerd door Volksuniversiteit Oegstgeest, Bibliotheek Bollenstreek en de Rijnlandse Boekhandel. Bij allen zijn kaarten te koop.